billingshurstbarbilliards.co.uk
horshambarbilliards.co.uk@btconnecthosting.com

Tidy.JPGTidy’s Competitions Page

shipsouthwater.jpg  

  roffeyrailway.jpg

stoutcrown.jpg

LINK TO TEAM CUP/PLATE COMPETITION  HERE.


Billingshurst Individual Competitions 2017 - 18 Season








Mens Singles




First Round

Venue

(Matches played on Monday 29th January 2018)


James Childs (Blue Ship) 0 - 2 John Slee (Roffey SSC)
Stout House (8.30pm)


Simon Bailey (Blue Ship) 0 - 2 Steve Eely (Three Bees)
Stout House (9.30pm)


Lee Cable (Roffey SSC) 2 - 1 Brian Marten (Stout House A)
Limeburners (8.30pm)


(Matches played on Wednesday 31st January 2018)


Mick Johnson (Blue Ship) 1 - 2 Rik Dewdney (Limeburners)
Stout House (8.30pm)


Dick Cable (Roffey SSC) 1 - 2 Dick Dewdney (Limeburners)
Stout House (7.00pm)


John Tidy (Stout House A) v Bye -

Jim Balchin (Stout House A) v Bye -

Dave Howlett (Roffey SSC) v Bye -







Quarter-Finals

Venue

(One match played in advance on Monday 29th January 2018)


Dave Howlett (Roffey SSC) 2 - 0 John Tidy (Stout House A)
Limeburners (9.30pm)








(Matches to be played on Wednesday 14th March 2018)


t.b.a, v t.b.a. t.b.a.

t.b.a, v t.b.a. t.b.a.

t.b.a, v t.b.a. t.b.a.













Open Doubles




First Round

Venue

(Matches to be played on Wednesday 31st January 2018)


Dave Howlett & Keith Newman(Roffey/S'water) p'pd Garry Fishburn & David Slater (Alfold SC) Blue Ship (8.30pm)

Neil Overington & Colin Barrow (White Hart) p'pd Peter Barnett & John Thayre (White Hart) Blue Ship (9.30pm)

Steve Eely & Dave Lennon (Three Bees) 1 - 2 Jim Balchin & John Slee (Stout House A/Roffey) Alfold SC (8.30pm)

John Tidy & Brian Marten (Stout House A) 2 - 0 Ding Johnson & Simon Bailey (Blue Ship) Alfold SC (9.30pm)

Jason Duncton & Steve Willard (Alfold SC) 0 - 2 Bill Hammond & Brian Goodchild (Limeburners) White Hart (8.30pm)

Dick Cable & Lee Cable (Roffey SSC) v Bye -

Mick Johnson & James Childs (Blue Ship) v Bye -

Dick Dewdney & Rik Dewdney (Limeburners) v Bye -













Qr Final dates - 12th, 14th and 19th March




SemiFinal dates - Mixed Doubles as above;




All other SemiFinals - 11th and 25th April.